Certifikace

 

Všechny látky na eshopu www.dmlatky.cz mají certifikaci Oeko-tex standard 100.

Pokud máte zájem o prohlášení o shodě k látkám pište do poznámky.

Prohlášení o shodě Vám bude zasláno buď s objednávkou nebo dodatečně emailem.

 

STANDARD 100 od společnosti OEKO-TEX®

Úvod

STANDARD 100 od firmy OEKO-TEX® je celosvětový konzistentní, nezávislý zkušební a certifikační systém pro surové, polotovary a hotové textilní výrobky ve všech zpracovatelských úrovních, stejně jako použité příslušenství. Příklady výrobků, které lze certifikovat: surové a barvené / hotové příze, tkané a pletené látky, doplňky, jako jsou knoflíky, zipy, šicí nitě nebo etikety, hotové výrobky různých typů (oděvy všeho druhu, domácí a domácí textil, ložní prádlo, froté výrobky a mnoho dalšího).

 

Kritéria

Od svého uvedení v roce 1992 se stálým cílem produktu STANDARD 100 OEKO-TEX® bylo vyvinout zkušební kritéria, mezní hodnoty a zkušební metody na vědecké bázi. Na základě svého komplexního a přísného katalogu opatření, s několika stovkami regulovaných jednotlivých látek, standard STANDARD 100 podle OEKO-TEX® bere v úvahu:

 

 • Důležité právní předpisy, jako jsou zakázané, formaldehyd, pentachlorfenol, kadmium, nikl atd.
 • Množství škodlivých chemikálií, i když ještě nejsou právně upraveny.
 • Požadavky příloh XVII a XIV evropského nařízení o chemických látkách REACH, jakož i seznam kandidátů SVHC ECHA v rozsahu, v jakém jsou posouzeny odbornými skupinami sdružení OEKO-TEX®, že jsou relevantní pro látky, textil, oděvy nebo doplňky. Diskuse a vývoj, které jsou považovány za relevantní, jsou co nejrychleji a nejúčinněji zohledněny prostřednictvím aktualizací normy STANDARD 100 podle požadavků OEKO-TEX®.
 • Požadavky zákona o zlepšení bezpečnosti spotřebitelských výrobků (CPSIA) týkajícího se olova.
 • Množství ekologicky relevantních tříd látek

 

Díky svému desetiletí zkušeností přispívá OEKO-TEX® Standard 100 k vysoké a efektivní bezpečnosti výrobků z pohledu spotřebitele. Zkušební kritéria a mezní hodnoty v mnoha případech přesahují platné národní a mezinárodní normy. Rozsáhlé kontroly výrobků a pravidelné návštěvy na místě společnosti také zajišťují, že průmysl má celosvětově udržitelné povědomí o odpovědném používání chemických látek. Díky této koncepci má OEKO-TEX® Standard 100 již mnoho let průkopnickou roli.

 

Laboratorní zkoušky a třídy výrobků

Testy OEKO-TEX® pro škodlivé látky jsou zásadně založeny na příslušném účelu textilií a materiálů. Čím intenzivnější je kontakt s kůží výrobku a tím je kůže citlivější, tím přísnější jsou lidsko-ekologické požadavky, které je třeba dodržovat.

Proto se rozlišuje mezi čtyřmi kategoriemi produktů:

 

 • Produktová třída I :
  Výrobky pro kojence a batolata do 3 let (spodní prádlo, kostýmy, oděvy, ložní prádlo, froté výrobky atd.)
 • Produktová třída II :
  Výrobky, které se nosí v blízkosti kůže (spodní prádlo, ložní prádlo, trička, ponožky atd.)
 • Třída produktu III :
  Výrobky používané mimo pokožku (bundy, kabáty apod.)
 • Produktová třída IV :
  Dekorace / Materiály pro vybavení (záclony, ubrusy, obaly na čalounění apod.)

 

 

Osvědčení

Předpokladem pro certifikaci výrobků v souladu s normou OEKO-TEX® Standard 100 je, že všechny části výrobku splňují požadovaná kritéria - kromě vnějších tkanin například například šicí nitě, vložky, potisky apod. stejně jako netextilní doplňky, jako jsou knoflíky, zipy, nýty apod.

Dalšími předpoklady jsou existence a uplatňování provozních opatření k zajištění kvality, jakož i právně závazné podepisování podniků a prohlášení o shodě žadatelem.

Oeko-Tex-Standard-100

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení